Články


Dodge Charger aka Alpha Romeo?

2017-02-05 Přečteno: 408x

Zastupitelství Dodge tvrdi, že zásadně přepracuje model Charger. Měl by být menší a o 250 kg lehčí. Platformu poskytla by Alfa Romeo a neoficiálně mluví se i o sportovním kupé.

Klasický americký sedan Dodge Charger se vyrábí už od roku 2005, pokud tedy nepočítáme dřívější modely tohoto jména. Pomalu se blíží jeho konec, i když na současné platformě „Chrysler LX“ vznikne ještě poslední modernizace, která musí na trhu vydržet minimálně do roku 2019.

Platforma Chrysler LX sahá až do počátku nového tisíciletí, kdy vznikla úpravou platformy LH. Je příbuzná platformám Mrcedesu z druhé poloviny devadesátých let, vždyť stejnou má i stařičký Chrysler 300. Právě kvůli nové generaci Dodge Charger připravuje koncern FCA Fiat-Chrysler úplně novou platformu.Ta má vycházet ze společného základu s Alfa Romeo Giulia. Platforma se jmenuje „Giorgio“ a popravde nabízí i poměrně dobrou variabilitu pro modely s pohonem zadních nebo všech kol. Pro nový Charger a další generaci amerických modelů se platforma natáhne. Stejnou bude mít i větší luxusní sedan Alfy Romeo.Nový Charger také opět dostane čtyřválec s přeplňováním dvěma turby, půjde o nový motor 2,0 l vyvíjený pro Jeep Wrangler. Očekává se výkon okolo 220 kW (300 k). Zájemci ale nepřijdou ani o šestiválec a to v atmosférické i přeplňované podobě. Co je zajímavé, díky nové platformě může vzniknout i technicky příbuzné kupé. To zatím nebylo oficiálně potvrzeno, ale nástupce legendárního kupé Charger z přelomu 60. a 70. let, třeba i v takové podobě, mohl by být zajímavou obchodní nabídkou. Dodge nicméně připravuje sportovní model Barracuda (spekuluje se i o możnych oživení Plymouth Cuda). To by mohl být právě on...

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články